Свердловини на воду побутові

(для дачі, заміського будинку, маєтку)

Свердловини малого діаметра для присадибних ділянок

Кажучи «дача», маємо на увазі садовий будиночок для сезонного проживання влітку. Вода зі свердловини необхідна головним чином для поливу та душу в теплу пору року. Для приготування їжі використовують воду привозну (бутильовану), “приносну” (із бювету чи свердловини колективного користування), джерельну або доочищену глечиковим картріджним фільтром (типу “Britta” тощо). У такому випадку цілком досить найпростішої свердловини продуктивністю 0,6 – 1,8 кубічних метра води за годину. Зазвичай використовують заглибний насос “Водолій” або, якщо дозволяють умови, поверхневий насос. Будівництво такої свердловини виправдане, якщо не планується подальша розбудова дачі (влаштування ванни, басейну та ін.).

Свердловини для власних будинків

Під заміським будинком маємо на увазі дім, що опалюється взимку, для сезонного чи постійного проживання. Зазвичай, такий дім має не менш ніж 5 точок водорозбору: туалет, ванна кімната, кухня, пральна машина, технічний кран (поливання ділянки). У піковий період використання води сім’єю з 3 – 5 осіб складає 2 – 3 кубічних метра води за годину. Для забезпечення такого режиму використання води треба мати свердловину, обладнану насосом із вбудованим захистом від пере(недо)напруги в електромережах (найчастіше це – Grundfos, серія SQ).

Свердловини для маєтку, для колективної системи водопостачання

Для постачання води до маєтку, групи садиб чи невеликого садівничого товариства потрібно збудувати свердловину, здатну забезпечити великий водорозбір на час пікового навантаження.

У такому випадку слід скласти баланс використання та відведення води, узгодити його із низкою інстанцій, отримати дозвіл на буріння, скласти проект як свердловини, так і системи водопостачання,…

Параметри свердловини, необхідні для розрахунку та подальшого створення на її базі повноцінної системи водопостачання, такі:

  • глибина свердловини водопостачання;
  • діаметр труби фільтрово-експлуатаційної колони;
  • статичний рівень води у свердловині;
  • дебіт свердловини;
  • динамічний рівень води у свердловині;
  • результати хімічного аналізу води.